Dropshipping Eğitimi için pasifgeliriyigelir.com 'u mutlaka ziyaret ediniz. Soru eklemeden ÖNCE LÜTFEN ARAMA YAPINIZ!.

Amazon Satıcı ve Müşteri Hesabı - Canada hesabına geçiş..!

0 oy
42 gösterim
15 Nisan Amazon'da Dropshipping kategorisinde Ahmet Harman (0 puan) sordu

Merhaba,

Amazon.com adresi üzerinden bir satıcı hesabı açtım. Ancak satıcı hesabımızın Canada olması gerekiyor ve Bekir Bey, cevaplarınızda, amazon.com üzerinden açtığımız hesaptan, Canada'da satış yapacağım deyip, Canada adresine geçebilirsiniz demişsiniz. Sorum bu geçişle ilgili.

1.Satış hesabı sayfasının üst kısmında bulunan, .com, .ca ve .mx seçeneklerinden amazon.ca'yı seçip istenilen belgeleri, bu sayfa üzerinden göndermemiz, Kanada'da hesap açmış olmamız için yeterli midir?

2. Adres olarak kayıt olurken girdiğimiz Türkiye adresi kalacak mı? shipping adresi olarak Kanada adresi girmeniz, satış için yeterli demişsiniz. Bunu "General Shipping Settings" sekmesinden yapıyoruz galiba.

Sonrasında, amazon.com üzerinden bir müşteri hesabı açıp, yine adresi Kanada yapıyoruz, ki ürün Kanada'ya geliyor mu gelmiyor mu görmek için. Ve bu müşteri hesabından da ürün alıp, hediye olarak, müşterimize gönderiyoruz..?

Sanırım özetledim durumu. Birçok yerde bu sorular sorulmuş ama benim anladığım ve sormak istediğim bunlar şimdilik. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Default shipping address

Edit

Address nameAhmet Harman
Full address.................................Istanbul, Fatih, Turkey
Time zoneTurkey

1 cevap

0 oy
15 Nisan Zorro (310 puan) cevapladı
Ahmet Bey,

1-) .com, .ca, .mx bu adreslerin birinden hesap açılması durumunda diğer adresler panelinize tanımlı olarak geliyor. Dolayısıyla .com , .ca .mx herhangi birinden satış hesabı açılabilir ancak alınan aylık ücretler farklı. Profesyonel hesapların yaklaşık ücretleri, .com için 40 dolar, .ca için 24 dolar, .mx için 33 dolar. Burada ucuz olan seçilebilir.

2-) Amazon kredi kartı ekstresi ve adres bilgilerini istediği zaman bir problem oluşabiliyor. Bu yüzden olabildiğince tüm bilgileri doğru vermeliyiz. Kargo gönderim adresini değiştirebilirsiniz, genelde bununla ilgili problem yaşanmıyor.

3-) "Ship to Canada" seçeneğinin seçilebilmesi için müşteri hesabının varsayılan adresi Kanada olmalı. Ürün gönderilirken hediye seçeneği seçiliyor
15 Nisan Zorro (310 puan) yorumladı
Ayarlar sayfasına gidildiğinde sol altta "Your Services" bölümü bulunuyor, hesaba tanımlı olan mağazalar buradan görülebiliyor.
Hoş geldiniz, dropshipping ile ilgili sorularınızın
pasifgeliriyigelir.com üyelerince cevaplanması için burada sorular sorabilirsiniz.

2,833 soru

4,070 cevap

47 yorum

2,484 üye

...