SNN ve Kişisel Vergi Yükümlülüğü Hakkında

0 oy
187 gösterim
15 Kasım 2017 Vergi kategorisinde ardayentur (0 puan) sordu
Arkadaşlar öncelikle herkeze merhabalar,

SSN sahibiyim ve bir çoğumuz gibi Türkiye'de ikamet ediyorum.

Şirket açılımı gerçekleştikten sonra bir şirketimiz ve bir de kendimiz için vergi numarası sahibi olmamız gerektğini biliyorum.

İlk sorum şu; SSN sahibi isek, SSN, kişisel vergi numarası yerine geçiyor mu? Yani SSN sahipleri tekrar kişisel vergi numarası almak zorunda mı?

İkinci sorum şu: Banka hesabı açımı aşamasında SSN sahibi olmanın herhangi bir artısı görülebilir mi? Yoksa çoğu konuda olduğu gibi SSN burada da etkisiz mi?

Üçüncü sorum ise şu: 15.11.2017 tarihi itibariyle yapılan yayında "Banka Açılışı ve Şirket Kurulumu" 'nun fiyatını açıklayacığından bahsetmişti. Bahsedilmesi vaadedilen rakamın ABD'deki Mali Müşavir'in bize özel sunacağı fiyat olacağını sanmıştım ancak yayında kaçırmadıysam bu konuya değinilmedi. Eğer bu konuda açıklama yapılmadıysa ücret ne olacaktır?

Dördüncü ve son sorum ise şu, biz ABD'deki muhasebecimizin yardımı olmadan banka hesabı açamayacak mıyız? Yani kendimiz bürokrasiyi göze alıp (istesek dahi) açamayacak mıyız? Vekil atama gerekecek mi?

Şimdiden teşekkür ederim

Bol şanş!

1 cevap

0 oy
15 Kasım 2017 Zorro (308 puan) cevapladı

1. ve 2. sorunuzda dediğiniz şeyler hakkında bir fikrim yok ancak ben banka hesabı yani stripe açabilecek ve mağazamda kullanabileceğim. Ekim Bey bunun için uğraştı, üst yetkililerle görüştü. Yani benim gibi hiçbir şeyi olmayan adamlar bile kolay bir şekilde bu paketten yararlanabilecek. ( SSN ne demek biliyorum fikrim yok derken başka şeyleri kast ettim yanlış anlaşılmasın. )

3. sorunuza yanıt ise video bu hafta gelecektir. 

4. sorunuz TAM EMİN DEĞİLİM VİDEO GELMESİ GEREKLİ AMA Ozan BACAK Bey' e yıllık 100 dolar hizmet bedeli ödeyeceğiz. Ozan Bey bizim adımıza her şeyi halledecek. Tabi sizin SSN' niniz var. Sizin için durum farklı olabilir. Bunu canlı yayın duyurulduğunda canlı yayında bizzat sorabilirsiniz. Forumda Türkiye' den banka hesabı , pos alınıp Shopify' de kullanabileceğimizi iddia eden, açılamaz diyen kullanıcıları yere gömenler red edildiler. Yani dediğim odur ki buradan gelecek yanıtlar sizin sorularınıza asla MUTLAK DOĞRU yanıt olamazlar. Ancak birer fikir ve bilgi paylaşımı olabilirler. Bu yüzden bu konularda gerekli bilgileri kendinizin bulması, canlı yayında sormanız, mali müşavirinize ve/veya avukatınıza danışmanız önerimdir.

Hoş geldiniz, dropshipping ile ilgili sorularınızın
pasifgeliriyigelir.com üyelerince cevaplanması için burada sorular sorabilirsiniz.

2,803 soru

4,035 cevap

47 yorum

2,447 üye