Türkiye - Amerika Kargo Bilgisi Hk.

0 oy
441 gösterim
4 Ocak Kargo kategorisinde Onur Akyüzlü (0 puan) sordu
Hepinize merhaba ,

En fazla merak ettiğim konu ; Mesela Türkiye'de çok güzel bir ürün var ve bu ürün Aliexpres vb sitelerde bulunamadı ama satmakta çok istiyoruz ancak burda kargo maliyetleri devreye girip ürünü satma konusunda mantıksız hale getiriyor.Bu noktada acaba Türkiye - Amerika arasında bilinen ucuz maliyetli kargo yönetimi bilen uygulayan ya da fikir verebilecek var mı ?

Teşekkürler

Selamlar...

Onur

5 Cevap

0 oy
4 Ocak Zorro (308 puan) cevapladı

İyi günler, 

Toplu satacaksanız kargo şirketiyle anlaşıp ucuza gönderebilirsiniz. Ucuz dediğime bakmayın 50 dolar isteyeceklerdir. Kargo şirketlerinin sitelerine girip kargo ücreti hesapla bölümünden çeşitli firmaların kargo ücretini hesaplayabilirsiniz. Mesela Yurtiçi kargonun amerikaya 500 grama kadar gönderilen ögelerde istediği ücret 306,35 TL (KDV HARİÇ)

http://www.yurticikargo.com/bilgi-servisleri/Sayfalar/fiyat-hesaplama.aspx

0 oy
4 Ocak dropshipping (211 puan) cevapladı
Çin’den alıp göndermemizin sebeplerinden biri de bu. Ürünlerin ucuzluğunun yanında, gönderim ücretsiz ya da çok ucuz. Sistem oturmuş.

Türkiye’den tek tek göndermek gibi bir model mantıklı olmayacaktır.
0 oy
5 Ocak Onur Akyüzlü (0 puan) cevapladı
Teşekkür ederim bilgiler için.

Tabiki öyle , adamlar milyon tane ürünü dünyanın her yerine gönderdikleri için kargo maliyetleri çok düşüyor Türkiye'de bu iş kısır kaldığı içinde fiyatlar çok uçuk.Aslında tavuk yumurta kısır döngüsü de olabilir.Gerçi ülkemiz de hangi iş mantıklı ki bu olsun neyse...

Ben böyle birşey buldum daha önce bilen deneyen var mı bilmiyorum ancak bunu gizli grupta da paylaşacağım belki değişik fikirler gelebilir.

https://www.kargogo.com/tr/

Ayrıca bu yöntemi deneyeceğim ama tabi ki benden ürün alan bir müşterimde değil ; kabul ederse Ekim bey'in Amerika şirket adresine bir ufak hediye göndererek deneyebilirim diye düşünüyorum.

Denemekte yarar var , 16 dolar Los Angeles a yaklaşık 1 kg kargo bedeli bir de kargoyu yurtiçinde Bursa da ki merkezlerine gönderme ücreti var toplam maliyet aşağı yukarı 20 dolar tutuyor.
0 oy
5 Ocak dropshipping (211 puan) cevapladı
Deneyiminizi mutlaka paylaşın.
0 oy
5 Ocak Zorro (308 puan) cevapladı
Kargo bedeli 20 dolar ise yapılabilir. Tabi müşteriden 20$ kargo istenmemek şartıyla. Ürünün fiyatı 80 dolarsa 90$+10$ kargo gibi bir ücretlendirme yapılabilir, mantıklı. Umarım her şey gönlünüzce olur
Hoş geldiniz, dropshipping ile ilgili sorularınızın
pasifgeliriyigelir.com üyelerince cevaplanması için burada sorular sorabilirsiniz.

2,804 soru

4,035 cevap

47 yorum

2,447 üye