Amazon hesabı karmaşası

0 oy
245 gösterim
8 Şubat Amazon'da Dropshipping kategorisinde ilhami çalışkan (0 puan) sordu

Biz amazon hesabımızı amazon.com üzerinden kanadada bir adres girerekmi açacağız yoksa amazon.ca üzerinden kanada adresi girerekmi açacağız. ayrıca daha önce amazon.com üzerinden seller hesabı açmıştım. bunu kullanmayacakmıyız. ekim beyin vidyosunda bahsedilen kanada adresli hesap seller hesabımı yoksa alışveriş yapmak üzere açılan normal hesapmı? hepsi birbirine karıştı. biri bu adımları ince ayrıntısına kadar açık anlatsa çok iyiolacak.

4 Cevap

+1 oy
8 Şubat dropshipping (211 puan) cevapladı
Amazon.ca üzerinden seller hesabı açıyorsunuz ve Canada adresi giriyorsunuz, bunu ürün satmak için kullanacaksınız. Alışveriş yapacağınız hesabı da amazon.com üzerinden açıyorsunuz bunu ürün almak için kullanacaksınız.
+1 oy
8 Şubat ardax23 (0 puan) cevapladı

http://sellercentral.amazon.com  
yazıyor panelde . com da değilde ca da mı seller hesabı açacağız 

0 oy
25 Şubat Göksel (0 puan) cevapladı
Bakın arkadaşlar ben anladığım şekliyle anlatmaya çalışayım yanlış diye düşündüğünüz bir şey varsa tekrar yazarız.

1 bir satıcı hesabınız olacak. Bunu com dan da ca danda açabilirsiniz. ama bu hesabı açarken gerçek adres ve bilgileriniz olmak zorunda. Com da hesap açtığınızda da onay geldikten sonda Ca da satış yapacağım deyip ayarları o şekilde yapıyorsunuz. bu hesaptan ürün yükleme ve satış yapacaksınız. Onay alındıktan sonra burataki Mağaza (Store) adresinizi kanada yapın ki ürün kanadadan görünsün diyor Ekim Bey.

2. Birde Com da Müşteri ( Costomer ) hesabınız olacak bu hesabı açmak kolay sadece e mail istiyor. Buradaki sipariş teslim adresini kanada yapın. İnternetten bulduğunuz herhangi bir adres olabilir . Bu hesapla da Ürün araması yapacağız. Böylece Com da arama yapıp Ca da satabileceğimiz ürünleri bulacağız. Ayrıca bu hesabı Ca dan satış yaptığımızda müşteriye ürünü göndermek için kullanacağız. ( bundan tam emin olamadım ama mantıken satıcı hesabından ürün almak bizi sıkıntıya sokar dropshipping yaptığımız amazon tarafından alanen görülür. ) o nedenle burada alış yaparken bir kredi kartı bilgisi de girmek durumundayız.  

  Benim kısaca toparladıklarım ve anladığım bu henüz yapmış değilim ama inşallah başlıyorum. Söylediklerimde yanlış bulan varsa yazsın lütfen.
0 oy
12 Nisan Ahmet Harman (0 puan) cevapladı
Merhaba,
Bende de bir karmasa var acikcasi. Birincisi egitim panelinde .com uzerinden hesap aciliyormus gibi geldi bana, Canada degildi. Ayrica Ekim Bey hesap acarken ne pasaport ne banka hesap ozeti falan, (identity verification) istemedi kendisinden. Hesap direk acildi.

Ben 3 sefer evrak gonderdim ama kabul edilmedi. Farkli yerlerde actigimiz icin mi acaba? Bilemiyorum..

Çözecegiz ama bakalim :) pes etmek yok :)
Hoş geldiniz, dropshipping ile ilgili sorularınızın
pasifgeliriyigelir.com üyelerince cevaplanması için burada sorular sorabilirsiniz.

2,818 soru

4,055 cevap

47 yorum

2,468 üye