Stripe Yaptığım tüm satışlara el koyuyor lütfen deneyimli biri yardım etsin hesabım sürekli eksiye iniyor

0 oy
73 gösterim
15 Mart Satış ve Satış Sonrası kategorisinde ilhan (0 puan) sordu
Yaptığım satışlar birkaç hafta sonra Stripe tarafından dolandırıcılık suçu adı altında parama el koyuluyor. Her alışveriş olduğunda Stripe hesabıma girip güvenli mi diye bakıyorum ve yeşil veriyor, risk olmadığını gösteriyor ve sonradan bende satışı onaylayıp ürünü gönderiyorum. Ama birkaç hafta sonra kart çalıntı deyip benim parama el koyuluyor hesabım eksiye düşüyor üstüne birde 15 dolar ceza kesiliyor. Yüzlerce dolar eksideyim şuan. Benim gönderdiğim ürünü adam alıyor ve ardından bu alışverişi ben yapmadım diye Stripe'a şikayet ediyor ve Stripe'da benim paramı çekiyor. Tüm alışveriş kanıtlarını adamla yaptığımız mail konuşmalarını, sipariş bilgilerini ve diğer tüm bilgileri gönderdiğim halde hemde. Stripe yeşil olarak gösterdiği satışı onaylıyorum ama sonradan neden böyle bişey yapıyor. Ben her alışverişimde bununla mı karşılaşacağım. Eminim ki Ekim Bey' de bu sorunlarla karşılaşmıştır. Lütfen yardım eder misiniz çok borçlandım henüz çalışmıyorum gelirim yok üniversiteden yeni mezun oldum beni çok borçlandırdı bu olaylar.

3 Cevap

0 oy
15 Mart dropshipping (211 puan) cevapladı
Endonezya veya benzer ülkeler ise kabul etmemeniz gerek. Genelde sorunu oradan anlayabilirsiniz. Amerikayı ve hedef kitleyi o yüzden seçiyoruz.
0 oy
15 Mart ilhan (0 puan) cevapladı
Ama şöyle de bir gerçek var. Ben bunun çalıntı kart olduğunun nerden bileyim? Ayrıca Stripe bu ödeme için yeşil ödeme yani risksiz onayı vermiş. Bunu Stripe'ın takip etmesi gerekmiyor mu? Ben ödemeleri kabul edince o kazandığım paralarla reklam verdim sonuşta. Şimdi dönüp benden parayı geri istiyorlar. Ne kadar saçma ben kart çalıntı mı değil mi nerden bilebilirdim ki yani
0 oy
15 Mart dropshipping (211 puan) cevapladı
Bunu stripe ile konuşmanız gerekiyor. Ama kendiniz önlem olarak hangi ülkeye satış yaptığınıza dikkat etmeniz, o ülkeyi ve müşteri profilini tanımanız gerekir. Eğitimlerde de zaten hedef kitleyi seçmenin öneminden bahsediliyor.
Hoş geldiniz, dropshipping ile ilgili sorularınızın
pasifgeliriyigelir.com üyelerince cevaplanması için burada sorular sorabilirsiniz.

2,602 soru

3,807 cevap

44 yorum

2,299 üye