yeni gümrük vergisi-fotoğraf düzenleme-toptancılar

0 oy
50 gösterim
22 Mart Ürün Seçimi kategorisinde Yunus Emre Tozar (0 puan) sordu
öncelikle merhaba sorulara sırası ile cevap verirseniz çok makbule geçer şimdiden teşekkür ederim

1- trump bugün çıkarttığı kanun ile çine 50 milyar dolarlık ek gümrük vergisi çıkarttığı gibi bir haber aldım bu bizim işimizi etkiler mi veya gümrükte fazladan para ödemek gibi bir olay olur mu?

2- toptancılar ile mailleşip bizimle dropshiping yapmayı kabul edenler ile çalışmaya çalışıyoruz ve bu markaları kaliteden ödün vermemek için top brand yani ali expressçe kabul gören markalarla yapıyoruz. sizce sadece top brandlerle çalışmak iyi mi olur artısı eksisi nedir ve toptancılarla mailleşip dropshiping onayı almak mantıklı mı yoksa sadece içine fatura koymamalarını söylersek yeterli olur mu?

3- ürünü yollayan firma faturayı ve fiyatı içine koyup alıcıya yollarsa bize herhangi bir dönüşü yahut hukuki yaptırımı olur mu?

4-  siteye koyduğumuz ürünlerin fotoğraflarının üstündeki marka isimlerini kaldırmıyoruz yani fotoğrafta ürün ve kenarda da marka yazmaya devam ediyor. bu müşteriye daha çok güven verir mi ve kaldırılması şart mıdır, daha mı iyi olur. veya fotoğrafları kırmaz marka isimleri kalsa bir sıkıntı olur mu?

soruları cevapladığınız için şimdiden teşekkürler. umarım herkes için faydalı olur.

1 cevap

0 oy
22 Mart Zorro (311 puan) cevapladı
1-) Evet haberi duyduk, daha net bir şey yok. Dropshipping' i etkileyeceğini sanmıyorum.

2-) Bilinir yüksek not almış mağazalarla çalışmak daha iyi. Bu mağazalar genelde işlerini iyi yaparlar. Bir diğer etken ürünlerin yorumları yorumlarda varsa resimli oradan ürünün kalitesini anlayabilirsiniz. Bu da size iade gelme olasılığını düşürür. Ayrıca ürününüz alıp memnun kalan müşterileriniz sizden tekrar alışveriş yapabilir.

İster önce söyleyin ister sonra pek fark etmez. Bazı satıcılar ürün açıklamasına Drop Shipping: Yes gibi ibare koyuyorlar.

3-) Ders içeriğinde sözleşme var mağazaya ekliyoruz bir sorun olmuyor.

4-) Sol üst köşedekiler genelde marka ismi olmuyor. Aliexpress' teki mağazanın adı oluyor orası kaldırılmalı.
Hoş geldiniz, dropshipping ile ilgili sorularınızın
pasifgeliriyigelir.com üyelerince cevaplanması için burada sorular sorabilirsiniz.

2,891 soru

4,102 cevap

47 yorum

2,573 üye